@Trackinsun

@Trackinsun

Sunday, May 27, 2012

Austin -TX- (USA), 24-26.5.2012 -NCAA West Preliminary Round-

Austin -TX- (USA), 24-26.5.2012 -NCAA West Preliminary Round-
Men
100m Semis (25)
s1 (3.3) 1 Stanley Azie 10.18; 2 James Alaka (gbr) 10.22; 3 Everett Walker 10.28; 4 Michael Bryan 10.29; 5 Marquise Goodwin 10.35; 6 Woodrow Randall and Joeal Hotchkins 10.39; 8 Ameer Web  10.43; 9 Anthony Wright 10.56
s2 (4.3) 1 Andrew Riley 10.03; 2 Charles Silmon 10.04; 3 Aaron Brown (can) 10.16; 4 Beejay Lee 10.26; 5 Daniel Auberry 10.37; 6 Markquis Frazier 10.39; 7 Tim Thompson 10.44; 8 Joe Morris 10.44; 9 Brandon Stryganek 10.47
s3 (1.5) 1 Zye Boey 10.15; 2 Prezel Hardy, Jr. 10.24; 3 Ian Warner 10.25; 4 Justin Anderson 10.37; 5 Arthur Delaney 10.41; 6 Clayton Vaughn 10.51; 7 Jordan Taylor 10.53    
100m Prelim (24)
heat 1 (1.3) 1. Everett Walker 10.28; 2. Zye Boey 10.29; 3 Brandon Stryganek 10.52; 4 Jamison Jordan 10.55; 5 Martynas Jurgilas (ltu) 10.56
heat 2 (1.8) 1. Ian Warner 10.25; 2. Ryan Milus 10.29; 3. Justin Anderson 10.36; 4. Anthony Wright 10.38; 5. Clayton Vaughn 10.39; 6. Woodrow Randall 10.42; 7 Sean King 10.54; 8 Mark Barnes 10.57
heat 3 (2.8) 1. Aaron Brown (can) 10.13; 2. Marquise Goodwin 10.29; 3. Joe Morris 10.31; 4. Marquis Frazier 10.34; 5. Jordan Taylor 10.39; 6. Evan Pierson 10.44; 7 Nicholas Taylor 10.47
heat 4 (2.3) 1. Prezel Hardy jr. 10.18; 2. Stanley Azie 10.24; 3. Arthur Delaney 10.38; 4. Tim Thompson 10.42; 5. Timothy Young 10.45; 6 Nick Bowens 10.59
heat 5 (0.9) 1. Charles Silmon 10.31; 2. Beejay Lee 10.38; 3. Michael Bryan 10.40; 4. Carlos Rodriguez 10.44; 5. Fan Fan Charles 10.47; 6 Whitney Prevost 10.49; 7 Chris McSwain 10.54
heat 6 (1.7) 1. Ameer Webb 10.17; 2. Andrew Riley (jam) 10.19; 3. James Alaka (gbr) 10.34; 4. Joeal Hotchkins 10.39; 5. Daniel Auberry 10.40; 6 Jarred Herring 10.53; Henry Jordan III 10.58
200m Semis (26)
s1 (2.4) 1 Ameer Webb 20.29; 2 Chris Burrows 20.54; 3 Arthur Delaney 20.68; 4 Maxwell Dyce 20.77; 5 Kemar Marsden (jam) 20.93; 6 Joe Morris 21.04; 7 James Johnson 21.06; 8 Justin Anderson 21.07; 9 Rashad Ross 21.22
s2 (1.8) 1 Prezel Hardy jr. 20.53; 2 Everett Walker 20.54; 3 James Alaka (gbr) 20.61; 4 Stanley Azie 20.79; 5 Dexter McKenzie (jam) 20.90; 6 Michael Bryan 20.98; 7 Demond Burns 21.02; 8 Jordan Taylor 21.02; 9 Daniel Auberry 21.44
s3 (2.6) 1 Zye Boey 20.37; 2 Aaron Brown (can) 20.62; 3 Devonte Stewart 20.66; 4 Justin Austin 20.83; 5 Marek Niit (est) 20.83; 6 Whitney Prevost 20.86; 7 Carlyle Roudette 21.22; 8 Brandon Stryganek 21.34
200m Prelim (25)
heat 1 (2.5) 1 Joe Morris 20.82; 2 Everett Walker 20.87; 3 Jordan Taylor 20.99; 4 Kemar Marsden (jam) 21.03; 5 James Johnson 21.05
heat 2 (1.8) 1 James Alaka (gbr) 20.81; 2 Justin Anderson 21.02; 3 Arthur Delaney 21.03; 4 Justin Allen 21.17
heat 3 (1.2) 1 Prezel Hardy jr 20.55; 2 Stanley Azie 20.78; 3 Maxwell Dyce 20.80; 4 Daniel Auberry 20.99; 5 Cameron Boy 20.99; 6 Quentin Butler 21.27
heat 4 (1.5) 1 Zye Boey 20.63; 2 Chris Burrows 20.68; 3 Dexter McKenzie (jam) 20.87; 4 Carlyle Roudette 20.99; 5 Demond Burns 21.01; 6 Joeal Hotchkins 21.13;
heat 5 (2.4) 1 Ameer Webb 20.20; 2 Justin Austin 20.84; 3 Whitney Prevost 20.87; 4 Rashad Ross 20.96; 5 Brandon Stryganek 21.12
heat 6 (1.1) 1 Aaron Brown (can) 20.69; 2 Devonte Stewart 20.86; 3 Marek Niit 20.94; 4 Michael Bryan 21.10; 5 Chris McSwain 21.33
400m Semis (25)
s1 Mike Berry 44.86; 2. Deon Lendore (tri) 45.28; 3. Bryshon Nellum 45.51; 4. Neil Braddy 46.19; 5. Zwede Hewitt (tri) 46.28; 6. Jamel Wood 46.35; 7. Cass Brown 46.63; 7. Garrett Payne 46.91
s2 1 Errol Nolan 45.92; 2 Akheem Gauntlett 46.00; 3 Joey Hughes 46.08;  4 Darryl Hayes 46.50; 5 Brandon Williams 46.70; 6 Ricky Babineaux 46.93; 7 Cade Lindahl 47.06; 8 Abiola Onakoya (ngr) 47.08; 9 Spencer Chase 47.67
s3 1 Gil Roberts 45.41; 2 Josh Mance  45.82; 3 Kyle Clemons 46.19; 4 Blake Heriot 46.46 ; 5 William Henry  46.73; 6 Maurice McNeal  46.95; 7 Kelsey Caesar 46.97; 8 Ben Skidmore 47.64
400m Prelim (24)
heat 1. Deon Lendore (tri) 45.91; 2. Abiola Onakoya (ngr) 46.74; 3. Darryl Hayes 46.85; 4. Ricky Babineaux 46.87; 5 Dylan Hartnett 47.41; 6 Arte´ Collins 47.77
heat 2 1. Josh Mance 45.92; 2. Mike Berry 45.92; 3. Kevin Furlough 46.60; 4. Jamel Wood 46.66; 5 Clinton Collins 47.43; 6 Xavier Boyd 47.73
heat 3 1. Gil Roberts 46.25; 2. Blake Heriot 46.97; 3. Maurice McNeal 47.02; 4. Garret Payne 47.23; 5. Cass Brown 47.29; 6 Spencer Chase 47.41
heat 4 1. Joey Hugues 46.20; 2. Errol Nolan 46.64; 3. Cade Lindahl 46.82; 4. Kelsey Caesar 46.87; 5. Ben Skidmore 47.15; 6 Remington Blair 47.50; 7 Travis Southard 47.57
heat 5 1. Akheem Gauntlett 46.17; 2. Kyle Clemons 46.28; 3. William Henry 46.70; 4. Brandon Williams 47.03; 5 Ben Ayesu-Attah (can) 47.51
heat 6 1. Bryshon Nellum 46.73; 2. Neil Braddy 47.06; 3. Zwede Hewitt (tri) 47.11; 4 Michael Holmes 47.63
800m Semis (25)
s1 1 Elijah Greer 1:48.38; 2 Edward Kemboi (ken) 1:48.85; 3 Harun Abda 1:49.17; 4 James Gilreath 1:49.21; 5 Joe Abbott 1:49.74; 6 Oscar Ramirez 1:49.97
s2 1 Ricky West 1:46.65; 2 Erik Sowinski 1:47.12; 3 James Eichberger 1:47.64; 4 David Pachuta 1:47.78; 5 Boru Guyota (eth) 1:48.98
s3 1 Ryan Martin 1:47.79; 2 Charles Jock 1:47.93; 3 Austin Mudd 1:48.32; 4 Ryan Waite 1:48.80; 5 Declan Murray 1:49.03
800m heats Prelim (24) heat 4 Charles Jock 1:49.73; heat 5 Elijah Greer 1.48.05; heat 6 David Pachuta 1:48.79
1.500m Semis (26)
s1 1 Rob Finnerty 3:42.93; 2 Lawi Lalang (ken) 3:43.12; 3 Eric Harasyn 3:43.55; 4 Patrick McGregor 3:44.26; 5 Patrick Casey 3:44.34; 6 Nick Hutton 3:44.64; 7 Josh Munsch 3:45.11
s2 1 Miles Batty 3:45.88
110mh semis (26)
s1 (2.2) 1 Andrew Riley (jam) 13.33; 2 Todd McKown 13.42; 3 Keiron Stewart (jam) 13.51; 4 Ethan Holmes 13.80; 5 Kehunta Hayes 13.82; 6 Matthew Viverette 14.10; 7 Dominique Hall 14.11; 8 Paul Lyons 14.13; 9 Eric Hersey 14.14
s2 (1.3) 1 Jonathan Cabral 13.45; 2 Shane Brathwaite (bar) 13.57; 3 Lawson Montgomery 13.63; 4 Durell Busby 13.67; 5 Jacob Yowell 13.91; 6 Solomon Williams 13.93; 7 Kyle Dunn 14.08; 8 Dan Davis 14.17
s3 (4.1) 1 Wayne Davis II 13.31; 2 Tre’ Lathan 13.62; 3 Caleb Cross 13.68; 4 Trevor Brown 13.77; 5 Andrew Blaser 13.84; 6 Kenneth Minkah 13.87; 7 Gary Ford 13.88; 8 Rolando Trammel 13.98; 9 William Donelson 13.99
110mh Prelim (25)
heat 1 (2.3) 1. Keiron Stewart (jam) 13.64; 2. Todd McKown 13.75; 3. Solomon Williams 13.78; 4 Kyle Dunn 14.12
heat 2 (3.5) 1. Jonathan Cabral 13.48; 2. Lawson Montgomery 13.93; 3. Eric Hersey 14.01; 4. Matthew Viverette 14.08; 5. William Donelson 14.09; 6 Rolando Trammel 14.15
heat 3 (3.1) 1. Shane Brathwaite (bar) 13.70; 2. Caleb Cross 13.75; 3 Jacob Yowell 14.12, 4 Sebastian Barth (ger) 14.17
heat 4 (2.6) 1. Tre' Lathan 13.59; 2. Kehunta Hayes 13.93; 3. Andrew Blaser 14.01; 4. Dan Davis 14.08; 5 Dominique Hall 14.11; 6 Cory Beenken 14.19; 7 William Taylor 14.20
heat 5 (4.6) 1. Wayne Davis II 13.58; 2. Durell Busby 13.71; 3. Ethan Holmes 13.84; 4. Gary Ford 14.08; 5 Timothy Young 14.21
heat 6 (3.0) 1. Andrew Riley (jam) 13.56; 2. Trevor brown 13.86; 3. Kenneth Minkah 13.92; 4 Kelby Dias 14.13; 5 Paul Lyons 14.14; 5 Koore Hines 14.16; 6 Christopher Lawson 14.18
400mh Semis (25)
s1 1 Amaechi Morton (ngr) 49.06; 2 Jamele Mason (pur) 49.91; 3 Chris Carter 50.38; 4 Erin Gray 50.56; 5 Ethan Holmes 51.31; 6 Eric Suprenant 51.62
s2 1 Michael Stigler 50.30; 2 Miles Ukaoma 50.80; 3 Jeffery Gibson (bah) 51.22; 4 Christopher Lawson 51.60
s3 1 Kehunta Hayes 50.37; 2 Caleb Cross 50.54; 3 Reggie Wyatt 50.57; 4 Steven White 50.64; 5 Tibor Koroknai (hun) 51.36
400mh Prelim (24) heat 1 Michael Stigler 51.31; heat 2 Jamele Mason (pur) 50.64; heat 3 1. Reggie Wyatt 50.33; 2. Kehunta Hayes 51.25; heat 4 Amaechi Morton (ngr) 51.54
3.000m St (25) Henry Lelei (ken) 8:48.99
HJ Prelim (26) 1 Erik Kynard 2.20; 2 Nick Ross 2.20; 3 Bryan McBride 2.20; 4 A J Maricich 2.20; 5 Cameron Ostrowski 2.20
PV Prelim (26) 1 JJ Juilfs 5.40; 2 Jack Whitt and Michael Woepse 5.40; 4 Logan Cunningham 5.40; 5. Daniel Gooris and  Michael Wiken 5.40; 7 Cale Simmons, John Prader and Kyal Meyers 5.35; 10 Cody Doerflein 5.35; 11 Kyle Wait 5.35; 12 Derick Hinch 5.35; 13 Ethan Ostrom 5.35; 14 Joey Uhle 5.35; 15 Sam Kranz and Andrew Irwin 5.25; 17 Maston Wallace 5.25; 18 Mickey de Filippo, Mark Thomas and Japheth Cato 5.25; 21 Jeff Rodriguez 5.25; 22 Victor Weirich 5.25
LJ Prelim (24) Flight A 1. Clive Chafausipo (zim) 8.06 (4.9); 2. Marquise Lee 7.76 (4.0); 3. Jared Vlastuin 77.1 (3.9); Flight B Josh DeKonty 7.73 (3.3)
TJ Prelim (25) 1. Chris Benard 16.73 (4.2) and 16.27 (1.6); 2. Troy Doris 16.58 (2.6)
SP Prelim (24) Flight A 1. Hayden Baillio 19.92; 2. Jordan Clarke 19.76; 3. Jacob Thormaehlen 19.33, 4. Mason Finley 19.17; 5. Luke Pinkelman 19.08; 6. Bozidar Antunovic (srb) 19.05; 7. Justin Romero 19.01; 8. Richard Garrett 18.96; 9. Terron Armstead 18.73; 10. Tim Nedow 17.94; 11. Curtis Jensen 17.92; 12. Richard Chavez 17.62; Flight B 1. Travis Smith 18.46; 2. Matt Babicz 18.41; 3. Jacob Weintraub 18.09; 4. Trey Davis 17.60; Flight C 1. Ryan Crosuer 19.32; 2. Zach Coniglio 17.86; 3 Richard Chavez 17.62
DT Prelim (26) 1 Luke Bryant 60.24; 2 Chad Wright 59.05; 3 Dalton Rowan 58.62; 4 Jordan Williams 58.54; 5 Kole Weldon 58.50; 6 Matthew Kosecki 58.34; 7 Geoffrey Tabor 57.49; 8 Tyler Hitchler 57.31; 9 Blake Jakobsson 57.28; 10 Mason Finley 57.02
HT Prelim (25) Alec Faldermeyer 67.04
JT Prelim (24) 1. Sam Humphreys 77.94; 2. Sam Crouser 76.70; 3. Tim Glover 75.13; 4 Devin Bogert (93) 71.97; 5 James Brookman 71.29; 6 Brett Trudo 71.08; 7 Benjamin Woodruff 70.81; 8 Derek Eager 70.19
4x100m relays Prelim (26) Texas A&M (C. Roudette; A. Webb; M. Bryan; P. Hardy jr) 39.11; 2 Illinois (A. Riley; B. Stryganek; D J Zahn; S. Azie) 39.29
4x400m relays Prelim (26)
heat 1 1 USC (J. Mance; B. Nellum; D. Walker; R. Wyatt) 3:04.05; 2 Kansas (K. Clemons; M. Hester; K. McCuin; M. Stigler) 3:05.74
heat 2 1 Arkansas (M. Niit; A. Gauntlett; B, Skidmore; R. Wyatt) 3:03.56; Texas Tech (S. Brathwaite; G. Roberts; J. Mason; I. Gill) 3:05.14
heat 3 Texas A&M (R. Babineaux; J. Roberts; M. Preble; D. Lendore) 3:04.30
Women
100m Semis (25)
s1 (2.6) 1 Grecia Bolton 11.22; 2 Dominique Duncan 11.28; 3 Shataya Hendricks 11.31; 4 Terra Evans 11.39; 5 Chalonda Goodman 11.40, 6 Christy Udoh (ngr) 11.48; 7 Emily Blok 11.63; 8 Asia Gooden 11.67; 9 Amber Purvis 11.70
s2 (2.3) 1 Katie Nelms 11.40; 2 Sharika Nelvis 11.42; 3 Paris Daniels 11.43; 4 Geronne Black 11.51; 5 Jessica Davis 11.58; 6 Lauryn Newson 11.62; 7 LaKeidra Stewart 11.62
s3 (2.3) 1 English Gardner 11.06; 2 Ashley Collier 11.22; 3 Lorraine Ugen (gbr) 11.34; 4 Chaniqua Corinealdi 11.41; 5 Erica Alexander 11.44; 6 Shannon Reynolds 11.49; 7 Tiffany Hines 11.60; 8 Amiris Warren (93) 11.66
100m Prelim (24)
heat 1 (3.5) 1. Dominique Duncan 11.25; 2. Lorraine Ugen (gbr) 11.40; 3. Shannon Reynolds 11.52; 4. Melanise Chapman 11.55; 5 Germe Poston 11.65
heat 2 (2.1) 1. Chalonda Goodman 11.30; 2. Emily Blok 11.53; 3. Terra Evans 11.57; 4 Amaris Warren 11.63
heat 3 (4.4) 1. Ashley Collier 11.28; 2. Lakeidra Stewart 11.58; 3 Jessica Davis 11.60; 6 Tai’Shea Reese 11.69
heat 4 (5.1) 1. Lauryn Newson 11.40; 2. Chaniqua Corinealdi 11.51; 3. Tiffany Hines 11.53; 4 Magen Del Pino 11.60; 5 Tara Thomas 11.67
heat 5 (4.2) 1. Paris Daniels 11.23; 2. Sharika Nelvis 11.27; 3. Geronne Black 11.39; 4. Shawna Anderson 11.39; 5. Erica Alexander 11.44; 6 Asia Gooden 11.57; 7 Katie Nelms 11.60; 8 Amber Purvis 11.61
heat 6 (2.1) 1. English Gardner 11.26; 2. Grecia Bolton 11.38; 3. Christy Udoh (ngr)11.42, 4. Shataya Hendricks 11.42; 6 Brittane Gaines 11.66
200m Semis (26)
s1 (2.0) 1 Christy Udoh (ngr) 23.04; 2 Chalonda Goodman 23.25; 3 Tai’Shea Reese 23.48; 4 Chaniqua Corinealdi 23.50; 5 Cierra White 23.54; 6 Lauryn Newson 23.79; 7 Kiersten Brewer 23.88; 8 Chandrell Stephens 24.16
s2 (1.9) 1 Dominique Duncan 22.95; 2 Aareon Payne 23.28; 3 Tiffany Hines 23.47; 4 Grecia Bolton 23.75; 5 LaKeidra Stewart 23.82; 6 Mara Weekes (bar) 23.89; 7 Erin Jones 23.98; 8 Alycia Herring 24.15
s3 (2.4) 1 Ashley Collier 22.97; 2 Paris Daniels 23.09; 3 Taylor Evans 23.26; 4 Shataya Hendricks 23.41; 5 Shannon Reynolds 23.76; 6 Antoinette Goodman 23.79; 7 Denesha Morris (jam) 24.02; 8 Menica Moncherry (lca) 24.12
200m Prelim (25)
heat 1 (4.1) 1 Dominique Duncan 22.88; 2 Lauryn Newson 23.46; 3 Grecia Bolton 23.65; 4 Kiersten Brewer 23.96; 5 Mara Weekes (bar) 24.16
heat 2 (2.3) 1 Ashley Collier 23.24; 2 Ashley Idunoba 23.92; 3 Erin Jones 24.01; 4 Chandrell Stephens 24.11; 5 Secoral Yanez 24.22
heat 3 (2.2) 1 Christy Udoh (ngr) 23.07; 2 Aareon Payne 23.45; 3 Tai’Shea Reese 23.91; 4 LaKeidra Stewart 23.93; 5 Craishia Washington 24.20
heat 4 (1.1) 1 Paris Daniels 23.22; 2 Tayor Evans 23.50; 3 Shannon Reynolds 23.84; 4 Merica Moncherry (lca) 24.10
heat 5 (1.6) 1 Chalonda Goodman 23.50; 2 Shataya Hendricks 23.59; 3 Chaniqua Corinealdi 23.70; 4 Denesha Morris (jam) 24.09
heat 6 (1.7) 1 Tiffany Hines 23.66; 2 Cierra White 23.80; 3 Antoinette Goodman 23.89; 4 Alycia Herring 24.17
400m Semis (25)
s1 1 Phyllis Francis 52.36; 2 Kanika Beckles (grn) 52.38; 3 Shawna Fermin 52.97; 4 Chizoba Okodogbe (ngr) 53.03; 5 Ibukun Mayungbe 53.33q; 6 Shapri Romero 53.58; 7 Ashley Kelly 54.07; 8 Akawkaw Ndipagbor (93) 54.16
s2 1 Regina George 52.34; 2 Ashley Liverpool 53.36; 3 Althia Maximilien 53.38; 4 Amber Evans 53.39; 5 Jackie Harrison 53.44; 6 Endurance Abinuwa (ngr) 53.53; 7 Echos Blevins 54.02
s3 1. Diamond Dixon 51.71; 2 Ashley Spencer 52.16; 3 Diamond Richardson 52.73; 4 Whitney Jones 53.09; 5 Jordan Carlson 53.34; 6 Devin Gosberry 53.87; 7 Gwendolyn Flowers 54.02; 8 Taylor Wasington 54.11; 9 Candace Jackson 54.30
400m Prelim (24)
heat 1 1. Kanika Beckles (grn) 52.75; 2. Ashley Kelly 53.40; 3. Shapri Romero 53.48; 4. Chizoba Okodogbe (ngr) 53.48; 5 Devin Gosberry 54.31
heat 2 1. Ashley Spencer 52.82; 2. Jackie Harrison 53.26; 3. Amber Evans 53.42; 4. Endurance Abinuwa (ngr) 53.47; 5 Mary Dickerson 54.64
heat 3 1 Regina George 52.38; 2 Whitney Jones 53.76; 3 Gwendolyn Flowers 53.87; 4 Ibukun Mayungbe 54.37
heat 4 1 Shawna Fermin (tri) 53.85; 2 Ryisha Boyd 53.97; 3 Phyllis Francis 54.29
heat 5 1 Echos Blevins 53.97; 2 Althia Maximilien (bar) 54.08
heat 6 1. Diamond Dixon 52.97; 2. Diamond Richardson 53.50; 3. Jordan Carlson 53.56; 4 Candace Jackson 53.71; 5 Alicia Peterson 54.50
800m Semis (25)
s1 1 Nachelle Mackie 2:02.64; 2 Laura Roesler 2:04.48; 3 Joy O’Hare 2:04.94; 4 Brett Zorich 2:05.39
s3 Justine Fedronic 2:05.57
1.500m Prelim (26) s1 1 Jordan Hasay 4:16.29; 2 Natalja Piliusina (ltu) 4:16.61; 3 Rebecca Friday 4:16.79; 4 Katie Flood 4.17.05; 5 Ashley Miller 4:17.42; 6 Laura Roxberg 4:18.81; 7 Amanda Mergaert 4:19.23; 8 Laura Carlyle (can) 4:20.32; 9 Marielle Hall 4:20.87
5.000m (26) s1  1 Megan Goethals 15:46.82; 2 Megan Goethals 15:50.13; 3 Jessica Tebo (can) 15:54.13; 4 Alex Kosinski 15:56.39; 5 Chelsea Reilly 16:15.89
10.000m Prelim (24) 1. Aliphine Tuliamuk (ken) 33:31.54; 2. Natosha Rodgers 33:47.12; 3 Allison Woodward (93) 33:51.70; 4 Sarah Waldron (gbr) 33:54.56; 5 Deborah Maier 33:59.90
100mh Semis (26)
s1 (1.9) Ivanique Kemp (bah) 13.23; 2 Janice Jackson 13.24; 3 Katie Grimes 13.25; 4 Dailiah Muhammad 13.33; 5 Dahlys Marshall 13.42; 6 Richelle Farley 13.45; 7 Natalie Morerod 13.57; 8 Olimpia Nowak (pol) 13.62
s2 (4.0) 1 Donique’ Flemings 12.96; 2. Morgan Snow 13.04; 3 Demeeka Jones 13.09; 4 Kori Carter 13.22; 5 Marissa Smith 13.39; 6 Shakina Phillips 13.51; 7 Mila Andric (srb) 13.52
s3 (2.5) 1 Sharika Nelvis 12.99; 2 Katie Nelms 13.06; 3 Brittany Hyter 13.25; 4 Lauren Blackburn 13.26; 5 Breeana Coleman 13.31; 6 Shaquana Logan 13.43; 7 Brea Buchanan 13.51
100mh Prelim (25)
heat 1 (4.0) 1. Katie Grimes 13.15; 2. Janice Jackson 13.24; 3 Dahlys Marshall 13.53; 4 Natalie Morerod 13.60
heat 2 (3.4) 1. Ivanique Kemp (bah) 13.25; 2. Richelle Farley 13.37; 3 Brea Buchanan 13.49; 4 Breanna Coleman 13.58
heat 3 (5.3) 1. Sharika Nelvis 13.17; 2. Morgan Snow 13.20;
heat 4 (4.2) 1. Katie Nelms 13.19; 2. Lauren Blackburn 13.32; 3. Dalilah Muhammad 13.36;
heat 5 (2.2) 1. Sade Mariah Greenidge 13.38; 2. Kori Carter 13.39; 3. Chelsea Stephen 13.47; 4 Olimpia Nowak 13.51
heat 6 (3.5) 1. Donique' Flemmings 12.93; 2. Brittany Hyter 13.30; 3. Demeeka Jones 13.33; 4. Marissa Smith 13.43; 5 Shaquana Logan 13.52
400mh Semis (25)
s1 1 Turquoise Thompson 56.51; 2 Dalilah Muhammad 56.98; 3 Christina Holland 57.58; 4 Kori Carter 58.08; 5 Eseroghene Okoro 58.10; 6 Chante’Sean White 58.64
s2 1 Georganne Moline 56.42; 2 Danielle Dowie (jam) 56.67; 3 Alexa Duling 57.40; 4 Jesica Ejesieme 57.74; 5 Kayla Sánchez 58.14; 6 Christine Lowe (can) 58.27; 7 Leslie Farmer 58.86; 8 Allison Reaser 59.02
s3 Kianna Elahi 57.34; 2 Angele Cooper 57.66; 3 Natalie Morerod 57.88; 4 Latoya Griffith (bar) 58.17; 5 Angelica Weaver 58.49; 6 Ari Curtis 58.81
400mh Prelim (24)
heat 1 1 Danielle Dowie (jam) 57.94; 2 Leslie Farmer 59.02
heat 2 1 Kianna Elahi 57.37; 2 Kayla Sánchez 58.35; 3 Jesica Ejesieme 58.80; 4 Kayla Stueckle 58.84
heat 3 1 Dalilah Muhammad 57.90; 2 Chante’Sean White 58.85
heat 4 1. Georganne Moline 57.41; 2. Angele Cooper 57.99; 3 Eseroghene Okoro 58.89
heat 5 1 Latoya Griffith (bar) 58.51; 2 Christina Holland 58.62; 3 Ari Curtis 58.78
heat 6 Turquoise Thompson 57.87
3.000m St Prelim (25) heat 1. Amber Henry 10:05.11; 2 Rebeka Stowe 10:08.55; heat 3 1. Shalaya Kipp 9:58.38
HJ Prelim (25) Flight A 1 ex aqueo Beverly Owoyele, Whitney Sisler, Brigetta Barrett and Lauren Crockett 1.80; Flight B 1 ex aqueo Toni Young, Victoria Lucas, Shanay Briscoe, Monika Jakutyte (ltu) and Marisa Cernjul (slo) 1.80
PV Prelim (25) Flight A 1 ex aqueo Tina Sutej (slo), Keisa Monterola (ven), Jade Riebold, Demi Payne, and Katrine Haarklau 4.17; Flight B 1 exaqueo Bethany Buell, Kelsy Hintz, Emily Grove, Katerina Stefanidi (gre) anad Logan Miller 4.17
LJ Prelim (24) Flight A 1. Christabel Nettey (can) 6.56 (2.2); 2. Arantxa King 6.55 (3.1) and 6.45 (1.1); 3. Whitney Gipson 6.55 (2.3); 4. Francine Simpson (jam) 6.55 (2.7); 5. Andrea Geubelle 6.52 (2.6) and 6.34 (0.3); 6. Karynn Dunn 6.47 (3.3); 7. Lorraine Ugen (gbr) 6.44 (0.9); 8. Constance Ezugha (ngr) 6.43 (4.0); 9. Kylie Price 6.41 (0.8); Flight B Mara Griva (lat) 6.46 (4.2)
TJ Prelim (26) 1 Andrea Geubelle 14.17 (2.9); 2 Shanieka Thomas 13.61 (2.6) and 13.51 (1.9); 3 Alitta Boyd 13.32 (1.5); 4 Mara Griva (lat) 13.30 (3.3)
SP Prelim (24) 1. Tia Brooks 18.37, 2. Kearsten Peoples 17.74; 3. Jeneva McCall 17.70; 4. Brittany smith 17.36, 5. Whitney Ashley 16.89; 6. Skylar White 16.55; 7. Anna Jelmini 16.46; 8. Danielle Frere 16.37
DT prelim (25) Flight A 1. Anna Jelmini 57.49; 2. Skylar White 55.49; 3. Brittany Borman 55.33; 4. Whitney Ashley 55.26; 5. Jeneva McCall 54.12; 6. Morgan Wilken 54.11, Flight B Ashley Hearn 54.13
HT Prelim (26) 1 Amanda Bingson 71.04; 2 Jeneva McCall 69.13; 3 Alena Krechyk (blr) 68.23; 4 Jenny Ozorai (hun) 66.61; 5 Brittany Smith 66.19; 6 Ida Storm (swe) 65.47; 7 Marissa Minderler 64.04; 8 Jade Niemeyer 63.40; 9 Taylor Bush 62.93; 10 DeAnna Price 62.62; 11 Kearsten Peoples 62.38; 12 Amanda Murphy 62.20
JT Prelim (24) Melissa Fraser 52.96
4x100m relays Prelim (26) heat 1 Texas (M. Snow; C. Udoh; D. Dowie; C. Goodman) 43.79; heat 3 Texas A&M (L. Stewart; O. Ekponé; D. Duncan; A. Collier) 43.34
4x400m relays Prelim (26) heat 2 Kansas (D. Morris; P. Daniels; T. Washington; D. Dixon) 3:30.80; heat 3 Oregon (D. Gosberry; C. Okodogbe; L. Roesler; P. Francis) 3:29.43

No comments:

Post a Comment