@Trackinsun

@Trackinsun

Sunday, May 27, 2012

Jacksonville -FL- (USA), 24-26.5.2012 -NCAA East Preliminary Round-


Jacksonville -FL- (USA), 24-26.5.2012 -NCAA East Preliminary Round-
Men
100m quarters (25)  s1 (1.3) 1. Darrell Wesh 10.18; 2 Keith Ricks 10.23; 3 Warren Fraser 10.27; 4 Horatio Williams 10.32; 5 Justin Murdock 10.36; 6 Michael Granger 10.37; 7 Brent Lee 10.39; s2 (-0,2) 1 Keenan Brock 10.27; 2 Harry Adams 10.27; 3 Isiah Young 10.29; 4 Rynell Parson 10.36; 5 Evan Emery 10.43; 6 Chris Royster 10.45; 7 D’Angelo Cherry 10.45; 8 Josh Atkinson 10.51; s3 (1.2) 1 Kemar Hyman (cay) 10.11; 2 Maurice Mitchell 10.15; 3 Marcus Rowland 10.19; 4 Reggie Dixon 10.26; 5 Aaron Ernest 10.29; 6 Shermund Allsop (tri) 10.38; 7 Keyth Talley 10.47; 8 Landon Powell 10.51
100m prelim (24) heat 1 (-1,5) Javon Young 10.58 3h1; heat 5 (1.5) Antony Hobwana (zim) 10.48 4h5; heat (-1,0) Michael DeHaven 10.58 5h6
200m quarters (26, prelims 25) s1 (0.2) 1 Maurice Mitchell 20.13; 2 Kind Butler 20.36; 3 Reggie Dixon 20.57; 4 Marcus Rowland 20.63 (20.55 (1.1) 3h2); 5 Keenan Brock 20.65 (20.53 (1.1) 2h2); 6 Shermund Allsop (tri) 20.71; 7 Timothy Faust 20.87; 8 Warren Fraser (bah) 21.22 (20.90 (0.3) 4h1); s2 (0.5) 1 Harry Adams 20.34; 2 Dedric Dukes 20.47; 3 Isiah Young 20.51 (20.45 (0.6) 1h3); 4 Aaron Ernest 20.54; 5 Noah Akwu (ngr) 20.71; 6 Brien Berry 20.81; 7 Adrian Vaughn 20.92 (20.82 (0.8) 2h6); 8 Kendal Taylor 21.01; 9 Justin Murdock 21.35 (20.98 (1.1) 4h2); s3 (1.0) 1 Keith Ricks 20.45; 2 Horatio Williams 20.47; 3 Akeem Williams (jam) 20.68; 4 Keyth Talley 20.70; 5 Leonardo Seymore 20.85 (20.81 (0.7) 3h5); 6 Trey Hadnot 21.05 (20.98 (0.8) 4h4
200m prelim (25) heat 1 (0.3) Stephen Newbold (bah) 20.99 5h1; Dennis Richardson 21.36 6h1; John Spooney 21.38 7h1; heat 2 (1.1) Torrance Womack 21.15 5h2; Dwayne Extol (jam) 21.21 6h2; R J Page 21.30 7h2; heat 4 (0.8) Calvin Dascent 21.23 7h4; Earl House 21.28 8h4; heat 5 (0.7) 2 Michael De Haven 20.79 2h5; Reshaw Exilien 21.25 4h5; Khyran Shank 21.30 5h5; Jonathan McCants 21.45 6h5; heat 6 (0.8) Waymon Storey 21.07 4h6; Rozzie Johnson 21.26 6h6; Jamol James (tri) 21.34 7h6
400m quarters (25) s1 1 David Verburg 45.08; 2 Brady Gehret 45.56; 3 Quincy Downing 46.18; 4 Chidi Okezie (ngr) 46.36; 5 Brandon Bennett-Green 46.45; 6 Akeem Williams (jam) 46.76; 7 Micha Murray (jam) 47.20 (47.07 4h1); s2 1 Tony McQuay 45.51; 2 Torrin Lawrence 45.74; 3 Jarrell Elliott 46.03; 4 Robert Simmons 46.05; 5 Patrick Feeney 46.27; 6 Clayton Gravesande 46.53; 7 Tewado Latty (jam) 47.16; Reshaw Exilien 47.49; s3 1 Daundre Barnaby 45.85; 2 Riker Hylton (jam) 45.89; 3 Ade Alleyne-Forte (tri) 46.22; 4 Clayton Parros 46.30; 5 Pascal Orelus 46.34; 6 Hugh Graham jr 46.37; 6 Tavaris Tate 46.45; 8 Kevin Brown 46.60; Kevin Wilson 47.33
400m prelims (24) heat 1 James Harris 46.59 3h1; Tom Hopkins 47.19 5h1; Russell Dinkins 47.31 6h1; heat 2 Chris Vaughn 47.28 5h2; Ja’Vell Bullard 47.31 6h2; Philip Washington 47.37 7h2; Montez Griffin 47.58 8h2; heat 3. 1. Brady Gehret 46.34; heat 3 Je’Von Hutchison 47.09 5h3; Christopher Giesting 47.10 6h3; Calvin Dascent 47.48 7h3; heat 4 Thomas Murdaugh 46.75 5h4; Kevin Brown 46.82 6h4; Jahquil Hargrove 47.18 7h4; heat 5 Akeem Williams (jam) 46.64 4h5; Reshaw Exilien 46.74 5h5; Micah Murray (jam) 46.95 6h5; heat 6  Ryan Carter 47.12 3h6; Caleb Williams 47.34 4h6; Dante’ Oliver 47.37 5h6; Brandon Bailey 47.80 6h6
800m quarters (25) heat 1 Aaron Evans 1:47.31; 2 Curtis Beach 1:47.75; 3 Samuel Ellison 1:47.76; 4. Howard Shepard 1:47.87; 5 Shawn Roberts 1:48.97; 6 Paris Simmons 1:49.24; 7 Fabian Fiege (ger) 1:49.92; heat 2 1 Casimir Loxsom 1:47.69; 2 Harry McFann 1:48.78; 3 Darrin Gibson 1.48.84; 4 Chris Slate 1:48.86; 5 Dale Dunn (jam) 1:49.37; 6 Michael Williams 1:49.61 (1:49.56 2h1); 7 Louis Gibilisco 1:49.88; heat 3 1 Felix Kitur (ken) 1:47.96; 2 Donte Holmes 1:48.33; 3 Lance Roller 1:48.55; 4 David Mokone (rsa) 1:49.57; 5 Brendon Fish 1:49.72
800m Prelims (24) heat 1 Tihut Degfae (eth) 1:49.67 3h1; O’Neal Wanliss 1:49.75 4h1; heat 3 Jesse Garn (93) 1:48.85 2h3; Tyler Cardillo (93) 1:49.30 4h3
1.500m quarters (26) heat 1 Andrew Bayer 3:45.44; 2 Ryan Hill 3:45.62 (3.45.56 2h4); 3 Kyle Merber 3:45.89; 4 Johnathan Shawel 3:46.26; 5 Michael Hammond 3:46.31; 6 Erik Berg 3.46.95; 7 Patrick Todd 3:46.96
1.500m Prelims (24) heat 2 Sam McEntee (aus) 3:46.37 1h2; Erik Van Ingen 3:46.75 2h2; Rich Peters (gbr) 3:46.72 3h2; heat 4 Tom Curr (gbr) 3:46.14 3h4; Grant Pollock 3:46.31 4h4; Chris Walizer 3:46.62 5h4
110mh semis (26) s1 (1.3) 1 Jarret Eaton 13.44; 2 Eddie Lovett 13.65; 3 Kendall Parks 13.75 (13.66 (3.0) 2h6); 4 Demoye Bogle 13.81; 5 Bertony Jean-Louis 13.88 (13.84 (3.1) 2h3); 6 Milan Ristic (srb) 13.88; 7 Calvin Arsenault 13.99; 8 Tashaun Hill 14.10 (13.99 (2.0) 4h2); s2 (1.6) 1 Devon Hill 13.41 (13.36 (3.5) 1h4); 2 Greggmar Swift (bar) 13.55; 3 Kemar Clarke (jam) 13.86 (13.65 (2.1) 2h1); 4 Aramis Massenburg 13.94 (13.89 (3.8) 2h5); 5 Robert Jackson 13.99 (13.85 (3.0) 3h6); 6 Amadou Gueye (sen) 14.09; 7 Donta Young 14.14 (13.96 (3.1) 3h3); s3 (0.8) 1 Spencer Adams 13.47; 2 Barrett Nugent 13.50; 3 Keith Nkrumah 13.71; 4 Marcus Maxey 13.74; 5 Josh Thompson 13.87 (13.80 (2.0) 2h2); 6 Isaac McReynolds 14.04 (13.93 (3.8) 4h5); 7 Claudio DelliCarpini 14.08 (13.98 (2.1) 4h1); 8 Herman Washington 14.10 (14.04 (3.5) 6h4)
110mh prelim (25) heat 1 (2.1) Kendall Hayes 14.08 5h1; heat 2 (2.0) Terry Benson 14.10 5h2; heat 3 (3.1) Maurice Lyke 14.06 4h3; heat 4 (3.5) Jeff Artis-Gray 13.83 2h4; Zach Ray 13.89 4h4; Bentrell McGee (93) 13.92 5h4; heat 5 (3.8) Marcus Pope 14.00 5h5; Brandon Winters 14.07 7h5; Tyrell Forde (bar)14.10 (3.8) 8h5; heat 6 (3.0) Dailyn Moore 14.06 5h6
400mh quarters (25) s1 1 Marcus Pope 50.95 (50.91 2h2); 2 Quinton Harley 51.01; 3 Javonte Lipsey 51.02 (50.90 1h5); 4 Emanuel Mayers (tri) 51.09 (50.82 1h4); 5 Cordell Livingston 51.31; heat 2 1 David Aristil 49.60; 2 Jibri Victorian 50.10; 3 Nathan Arnett 50.29; 4 Zach Ray 50.83; 5 Toby Ulm (gbr) 50.89; 6 Brandon Williams 51.74; heat 3 1 Antonio Blanks 50.19; 2 Carson Blanks 50.41; 3 Ali Arastu 50.44; 4 Andre Walsh 50.46; 5 Jermaine Lowery (jam) 50.65
400mh prelim (24) heat 2 Reynaldo Radlin 51.12 4h2; heat 5 Quinton Harley 51.16 2h5; Kenny McClain 51.67 3h5
3.000m St prelim (25) heat 1 1 Donn Cabral 8.38.41; 2 Cory Leslie 8:41.95; 3 Travis Mahoney 8:44.00; heat 2 1 Ben Torotich 8:37.03; 2. Craig Forys 8:38.86; 3 Matt Cleaver 8:41.86; Adrien Dannemiller 8:42.98; 5 Mark Parrish 8.47.18; heat 3 1 Adam Green 8:43.86; 2 Andrew Poore 8:43.88; 3 De’Sean Turner 8:44.22; 4 Luis Orta (ven) 8:44.25; 5 Jacob Smith 8:47.09
HJ prelim (26) 1 Ronnie Black 2.19; 2 Derek Drouin (can) 2.19; 3 Markus Jackson and Jon Hill 2.19; 5 Ricky Robertson 2.19; 6 Dwight Barbiasz 2.19; 7 Tyler Campbell 2.19; 8 Montez Blair and Darius Lynwood 2.19; 10 Maalik Reynolds 2.19; 11 Darius King and Kris Kornegay-Gober 2.19
PV prelim (26) 1 Hunter Hall and Kevin Schipper 5.32; 3 Nico Weiler 5.32; 4 Kovey Simmons and Marvin Reitze 5.32; 6 Andrew LaHaye and Joe Davis 5.32; 8 Chase Brannon and Andreas Duplantis 5.32; 10 Kolby Shepherd, Michael Seaman and Sam Kendricks 5.27; 13 Owen Wagoner and Josh Dangel 5.27; 15 Aaron Unterberger 5.27; 16 Mitch Erickson and Robert Rasnick 5.27; 18 Austin Crenshaw 5.27; 19 Scott Houston 5.27
LJ prelim (24) 1. Marquis Dendy 7.81 (0.5); 2. Corryl Boyd 7.73 (1.0); 3. Damar Forbes (jam) 7.72 (4.3) and 7.65 (0.3); 4 Neamen Wise 7.63 (0.2); 5 Lavell Handy 7.63 (0.3); 6 Mike Hartfield 7.62 (0.9); 7 Jarrod Hutchen 7.62 (2.2); 8 Stefan Brits (rsa) 7.61 (0.1); 9 Curtis Beach 7.60 (2.3); 10 Jeff Artis-Gray 7.60 (0.2)
TJ prelim (25) Omar Craddock 16.55 (0.3)
SP prelim (26) 1 Joe Kovac 19.91; 2 Stephen Saenz 19.91; 3 Caleb Whitener 19.54; 4 Dennis Aliotta 19.30; 5 Robert Golaberk 19.27; 6 Albert Fornette 19.08; 7 Matt De Chant 18.89; 8 Zach Hill 18.87; 9 Michael Putman 18.51; 10 Michael Barbas 18.49; 11 Vincent Elardo 18.34; 12 Matthew Hoty 18.25; 13 Marcus Popenfoose 18.20; 14 Nick Vena 18.14; 15 Bobby Grace 18.12; 16 Logan Caldwell 18.01; 17 Ryan smith 17.97; 18 Dustin Brode 17.82; 19 Kwabena Keena 17.82; 20 Errol Jeffrey 17.81; 21 Stephen Mozia 17.74; 22 Ben Glauser 17.73; 23 Tyler Branch 17.64; 24 Igor Liokumovich (93) 17.53; 25 Robert Collingwood 17.52
DT prelim (24) 1 Lonnie Pugh 58.39; 2 Jared Thomas 57.90
HT prelim (25) 1 Connor McCullough 72.40; 2 Alexander Ziegler (ger) 70.13; 3 Jeremy Postin 66.50
JT prelim (24) 1. Stipe Zunic (cro) 74.06; 2. Matthias Treff 73.41; 3 Brandon Heroux 71.86; 4 Joshua Suttmeier 70.53; 5 Ignacio Guerra (chi) 70.08
4x100m relays prelim (26) Florida State (K. Hyman; H. Williams; M. Mitchell; S. Newbold) 39.05 1h1; Auburn (M. Rowland; H. Adams; M. De Haven; K. Brock) 39.23
4x400m relays prelim (26) heat 1 Florida (D. Dukes; H. Graham jr; L. Seymore; T. mcQuay) 3:03.64; 2 George Mason (A. Vaughn; G. Empty; J. Bullard; D. Verburg) 3:03.82; Georgia (P. Adam; C. Foster; D. Branch; T. Lawrence) 3:04.91; heat 2 Mississipi State (T. Tate; E. Mayers; D. Barnaby; J. Harris) 3:04.61; heat 3 1 LSU (Q. Downing; R. Simmons; A. Alleyne-Forte; R. Hylton) 3:03.20; 2 Penn State (A. Nadolsky; B. Bennett-Green; C. Loxsom; B. Gehret) 3:03.57
Women
100m quarters (25) s1 (1.5) Kimberlyn Duncan 11.18; 2 Tori Bowie 11.31; 3. Cambrya Jones 11.35; 4 Sheila Paul 11.41; 5 Darshay Davis 11.48; 6 Kimberly Smith 11.53; 7 Kia Jackson 11.56; Alycia Prior 11.58; s2 (-0,6) 1 Aurieyall Scott 11.38 (11.25 (0.9) 1h3); 2 Chelsea Hayes 11.43; 3 Kai Selvon (tri) 11.44 (11.41 (0.6) 2h4); 4 Dezerea Bryant 11.55; 5 Gabrielle Houston 11.59 (11.45 (0.6) 3h4); Brittany Jones 11.62; Takeia Pinckney 11.71; 8 Flings Owusu-Agyapong (can) 11.74; s3 (1.3) 1 Octavious Freeman 11.20; 2 Semoy Hackett (tri) 11.31; 3 Alexis Love 11.37; 4 Monique Gracia 11.49; 5 Keilah Tyson 11.55; 6 Jasmine Edgerson 11.56; 7 Joann Blakney 11.60; 8 Christienne Linton 11.61 (11.61 (0.6) 5h4); 9 Teyanna Green 11.70
100m prelim (24) heat 4 (0.6) V’Alonee Robinson (bah) 11.57 4h4
200m quarters (26) s1 (0.1) 1 Kimberlyn Duncan 22.22; 2 Dezerea Bryant 22.97, 3 Brittany Jones 23.20; 4 Sheila Paul 23.25; 5 Erica Peake 23.59 (23.58 (-0,1) 4h4); 6 Kiara Henry 23.68; 7 Jasmine Williams 23.76; 8 Brittney Wattley 23.82; 9 Shamira Barrett 23.89; s2 (0.2) 1 Semoy Hackett (tri) 22.55; 2 Cambrya Jones 22.72; 3 Octavious Freeman 23.08; 4 Darshay Davis 23.44; 5 Aisha Cavin 23.46; 6 Dariel Jackson 23.62; 7 Joann Blakney 23.91 (23.60 (0.3) 3h2); 8 Alexandria Jones 24.17 (23.92 (0.2) 5h1); s3 (0.0) 1 Aurieyall Scott 22.90; 2 Kai Selvon (tri) 23.01; 3 Alexis Love 23.09; 4 Gabrielle Houston 23.42; 5 Brianna Frazier 23.84 (23.53 -0,1) 3h3); 6 Jasmine Edgerson 23.84; 7 Amara Jones 23.89; 8 Kelsey McCorkle 23.94 (23.78 (0.2) 4h1); 9 Aireonna Bailey 24.11 (24.05 (-0,1) 5h3)
200m prelim (25) heat 1 (0.2) Tia Rolle (bah) 24.21 (0.2) 7h1; heat 2 (0.3) Kirsten Nieuwendam (sur) 24.06 5h2; heat 3 (-0,1) Mercedes Jackson 24.17 (-0,1) 6h3; heat 4 (-0,1) Teyanna Green 24.16 (-0,1) 5h4; Shanequa Williams 24.19 (-0,1) 6h4; heat 5 (-0,6) Yazmin Hicks 24.15 (-0,6) 5h5; heat 6 (-0,2) Ogechi Nwaneri 24.16 (-0,2) 4h6
400m semis (25) s1 1 Marlena Wesh 51.59; 2 Jonique Day (jam) 52.11; 3 Brianna Frazier 52.48; 4 Cierra McGee 52.80; 5 Celina Emerson 53.10; 6 Ekundayo Sogbesan 53.61 (53.56 4h1); 7 Christie Verdier 53.94 (53.28 3h6); s2 1 Lanie Whittaker 52.22; 2 Lenora Guion-Firmin (fra) 52.60; 3 Amara Jones (bah) 52.70; 4 Shaniqua McGinnis 52.78; 5 Kiara Porter 53.28; 6 Ebony Eutsey 53.34; 7 Shantavia Williams 54.54 (53.33 3h1); 8 Brittany Pringley 54.57 (54.06 5h5); s3 1 Rebecca Alexander 51.89; 2 Jody-Ann Muir (jam) 52.00; 3 CeCe Williams 52.38; 4 Erika Rucker 52.58; 5 Kristin Bridges 52.65; 6 Jordan Lavender 53.57 (53.56 3h4); 7 Yvonne Amegashie 53.87 (53.83 4h3); 8 Alexandria Jones 53.80; 9 Dynasty Jones 54.09
400m prelim (24) Zoey Russell 53.84 4h5; Raina Sanders 54.01 4h2; Shanequa Williams 54.05 5h3; Victoria Chatman 54.10 5h1; Ijeoma Iheoma 54.12 4h4; Amanda Kimbers 54.18 6h3; Latoya McDermott (jam) 54.18 6h5; Siedda Herbert 54.21 6h1; Elizabeth Mott 54.28 5h2; Rachael Clay 54.28 7h5; Ariell Fonrose 54.33 5h4; T’Sheila Mungo 54.37 6h2; Lauren Waterbury 54.39 7h6; Jonnique Lawrence 54.53 7h2
800m quarters (25) heat 1 Charlene Lipsey 2:04.08; 2 Caroline King 2:04.51; heat 2 1 Chanelle Price 2:02.64; 2 Asia Henry (jam) 2:04.99
1.500m prelim (26) heat 1 1 Greta Feldman 4:15.00; 2 Jillian Smith 4:15.08; 3 Cory McGee 4:16.36; 4 Rebecca Tracy 4:16.94; 5 Lucy Van Dalen (nzl) 4:17.03; 6 Brittany Sheffey 4:17.83; heat 2 1 Hannah Brooks (gbr) 4:18.72; 2 Emily Infeld 4:19.14; 3 Amanda Winslow 4:19.47; 4 Violah Lagat (ken) 4:19.49; 5 Rachel Schneider 4:19.73
5.000m prelim (26) heat 1 Abbey D’Agostino 16:15.35; heat 2 1 Emily Sisson 15:53.62; 2 Sheila Reid (can) 16:13.47; 3 Chelsea Ley 16:15.11
100mh quarters (26) s1 (0.6) Christina Manning 12.78; 2 Kendra Harrison 13.06 (13.02 (3.2) 1h1); 3 Chelsea Carrier-Eades 13.10; 4. Shaneika Hall 13.11; 5 Shericka Ward (jam) 13.25 (13.23 (1.9) 2h5); 6 Chene Townsend 13.45; 7 Raquel Farquharson (jam) 13.48 (13.29 (2.9) 3h4); 8 Leslie Aririguzo 13.57 (13.37 (3.1) 4h3); Rosina Amenebede (gha) 13.60 (13.52 (3.2) 6h1); s2 (1.3) 1 Jackie Coward 12.96; 2 Brianna Rollins 13.04 (13.02 (3.6) 1h2); 3 Monique Gracia 13.29 (13.10 (3.2) 3h1); 4 Kim Francis 13.40 (13.21 (3.3) 3h6); 5 Karessa Farley (bar) 13.40 (13.27 (3.1) 2h3); Mariah Georgetown 13.50 (13.34 (2.9) 4h4); 7 Alexandria Johnson 13.61 (13.51 (3.3) 5h6); 8 Kaylon Eppinger 13.63 (13.49 (1.9) 3h5); s3 (0.5) 1 Bridgette Owens 13.01 (13.00 (1.9) 1h5); 2 Jasmin Stowers 13.03; 3 Cassandra Lloyd 13.17; 4 Jasmine Edgerson 13.42 (13.14 (2.9) 2h4); 5 Krystal Bodie (bah) 13.45 (13.32 (3.6) 3h2); 6 Breana Norman 13.51 (13.39 (2.9) 5h4); 7 Layne Baggett 13.56 (13.43 (3.2) 4h1)
100mh prelim (25) heat 1 (3.2) Christienne Linton 13.35 3h1; Tamara Moore 13.52 7h1; Taryn Hartfield 13.58 8h1; heat 2 (3.6) Jade Barber (93) 13.53 4h2; heat 5 (1.9) Ugonna Ndu 13.56 4h5; Shaniqua Walker 5h5; heat 6 (3.3) Latoya James 13.50 4h6; Melanie Akwule 13.55 6h6;
400mh quarters (25) s1 1 Cassandra Tate 56.40; 2 Kaila Barber 57.90 (57.70 1h5); Jaelynn Pryor 58.03; 4 Asia Rawls 58.50; 5 Molly Glantz 58.90; s2 1 Kendra Harrison 56.72; 2 London Finley 57.16; 3 Nyjah Cousar 58.19; 4 Megan Yanik 58.24; 5 Amani Bryant 58.94; s3 1 Ellen Wortham 55.70 (55.66 1h3); 2 Thandi Stewart 56.85; 3 Stacia Weatherford 58.04; 4 Iris Campbell 58.09
400mh prelim (24) Shani Chandler 58.74 5h5; Ugonna Ndu 58.73 1h6
3.000m St prelim (25) heat 1 Astrid Leutert 9:53.15; 2 Alyssa Kulik 9:57.58; 3 Leah O’Connor 10:03.40; heat 2 1 Alexi Pappas 9.55.89; 2 Colleen Quigley 10:03.86; Shelby Greany 10:05.95; heat 3 Genevieve LaCaze 10:00.68; 2 Samantha Dow 10:03.37; 3 Kirsten Weberg 10:03.72; Nicol Traynor 10:05.60
HJ prelim (25) 1 Allison Barbise and Tynita Butts 1.81; 3 taylor Burke and Jeanelle Scheper 1.81; 5 Saniel Atkinson and Anee Dudley 1.81; 7 Maya Pressley 1.81; 8 Emma Kimoto and Priscilla Frederick 1.81
PV prelim (25) 1 Sandi Morris and Mandisa Marshall 4.10; 3 Kiley Tobel 4.10; 4 Alexis Payne 4.10; 5 Amy Fryt and Morgann Leleux 4.10; 7 Rachel Laurent 4.10; 8 Christy Gasparino 4.10; 9 Martina Schultze (ger) 4.10; 10 Petra Olsen 4.05; 11 Michelle Eby 4.05; 12 Linda Hadfield 4.05; 13 Kelsie Ahbe 4.05; 14 Ariane Beaumont-Courteau (can) and Richelle Kimble 4.05; 16 Victoria von Eynatten (ger) 4.05
LJ prelim (24) 1. Chelsea Hayes 6.66 (-0,7); 2. Tori Bowie 6.38 (0.4); 3. Charachesicia Lockhart 6.34 (-0,2); 4. Leah Eber 6.31 (-0,8); 5. Kenyattia Hackworth 6.31 (-0,2); 6. Sonnisha Williams 6.29 (-1,2); 7 Julienne McKee 6.24 (1.4); 8 Chrishawn Williams 6.22 (1.1); 9 Brittany Porter 6.22 (0.4); 10 Jacquelyne Gilchrist 6.20 (-0,2)
TJ prelim (26) 1 Ganna Demydova (ukr) 13.99 (1.3); 2 Michelle Jenije 13.59 (1.8); 3 Samantha Williams 13.43 (2.9); 4 Nadia Eke 13.32 (3.8); 5 Ciarra Brewer 13.30 (2.7); 6 Jasmine Manuel 13.28 (1.3); 7 Charachesicia Lokchart 13.28 (1.0); 8 April Sinkler 13.26 (3.5); 9 Julienne McKee 13.13 (0.1)
SP prelim (24) 1. Khadija Abdullah 17.12; 2. Chinwe Okoro 16.86; 3. Tremanisha Taylor 16.77; 4. Annie Alexander (tri) 16.66; 5. Felisha Johnson 16.63; 5. Valentina Muzaric (cro) 16.33; 6 Hilenn James 16.07
DT prelim (25) 1 Emily Pendleton 55.08; 2 Felisha Johnson 55.03; 3 Annie Alexander (tri) 54.35; 4 Erica Brand 53.61; 5 Beth Rohl 53.47
HT prelim (26) 1 Nikola Lomnicka (svk) 64.28; 2 Melissa Kurzdorfer 63.35; 3 Favian Cowards 62.93; 4 Melinda Bendik 61.76; 5 Latifah Johnson 61.32; 6 Alexis Thomas 60.43; 7 Beth Rohl 60.41; 8 Brieanna Kennedy 60.40; 9 Victoria Flowers 60.33
4x100m relays prelim (26) heat 2 LSU (T. Pinckney; S. Hackett; R. Alexander; K. Duncan) 43.26
4x400m relays prelim (26) heat 1 LSU (L. McDermott; R. Alexander; C. Tate; J. Day) 3.30.05

No comments:

Post a Comment