@Trackinsun

@Trackinsun

Sunday, February 11, 2018

Sumy (Ukraine), 9-11.2.2018 -National Championships-


Sumy (Ukraine), 9-11.2.2018 -National Championships-

Men

60m (9) 1 Oleksandr Sokolov 6.70; 2 Serhiy Smelyk 6.72; 3 Volodymyr Suprun 6.84

400m (10) 1 Vitaliy Butrym 47.25; 2 Danylo Danylenko 47.68; 3 Oleksiy Pozdnyakov 47.69; 4 Yaroslav Demchenko (2000) 48.40; 400m heats (9) Vitaliy Butrym 47.40 1h2

800m (10) 1 Yevhen Hutsol 1.49.40; 2 Oleh Mironets 1.49.52

3.000m (10) Volodymyr Kyts 8.11.40

60mh (10) 1 Artem Shamatryn 7.84; 2 Bohdan Chornomaz 7.92; 3 Maksat Kandymov 7.98; 4 Roman Suprun 8.02

3.000m St (11) Vasyl Koval 8.43.60

HJ (10) 1 Andriy Protsenko 2.29; 2 Viktor Lonskyy 2.23; 3 Yuriy Krymarenko 2.20; 4 Vadym Kravchuk 2.15; 5 Andriy Kovalyov 2.15

PV (9) 1 Vladislav Malykhin 5.50; 2 Kyrylo Kiru 5.30; 3 Vladyslav Mandych 5.00; 4 Artur Bortnikov (2000) 5.00; 5 Ilya Kravchenko (2000) 5.00

LJ (10) 1 Serhiy Nykyforov 7.96; 2 Vladyslav Mazur 7.83; 3 Ihor Honchar 7.56; 4 Serhiy Kruk 7.47

TJ (11) 1 Oleksandr Malosilov 16.13; 2 Viktor Kuznyetsov 16.03; 3 Andriy Stanchev 15.79

SP (9) 1 Viktor Samolyuk 19.19; 2 Ihor Musiyenko 19.04; 3 Roman Kokoshko 18.40; 4 Mykola Bahach 17.80; 5 Viktor Klymuk 17.23; 6 Stepan Demyanchuk 17.20

Heptathlon (9-10) 1 Vasyl Ivanytskyy 5.649p (7.08; 7.09; 12.76; 2.00 - 8.37; 4.80, 2.50.15); 2 Vadym Adamchuk 5.554p (7.10; 7.33; 14.18, 1.94 - 8.54; 4.40; 2.52.07); 3 Dmytro Shepitko 5.485p (7.26; 7.02; 13.40; 2.06 - 8.52; 4.40, 2.52.68)

Women

60m (9) 1 Hrystyna Stuy 7.33; 2 Anastasiya Holyenyeba 7.54; 3 Alina Kalistratova 7.57; 4 Mariya Mokrova 7.61 (7.60 2s1); 5 Viktoriya Ratnikova 7.62 (7.60 2s2)

200m (10) Anastasiya Holyenyeva 24.09 1h1

400m (10) 1 Tetyana Melnyk 53.75; 2 Anastasiya Bryzhina 53.86; 3 Anna Ryzhykova-Yaroshchuk 54.31; 4 Kateryna Klymyuk 54.33; 5 Yana Kachur 54.77; 54.77; 400m heats (9) Tetyana Melnyk 53.66 1h3; Anastasiya Bryzhina 53.97 1h1; Kateryna Klymyuk 54.13 2h3; Anna Ryzhykova-Yaroshchuk 54.32 1h2; Olena Kolesnychenko 54.59 3h3; Yana Kachur 54.91 2h2; Dzhoys Koba 54.94 3h2

800m (10) 1 Olha Lyakhova 2.03.48; 2 Natalya Pyrozhenko 2.07.91

60mh (10) 1 Anna Plotitsyna 8.16; 2 Nataliya Ruchkivska 8.26; 3 Hanna Chubkovtsova 8.33; 4 Olena Malyarenko 8.40

HJ (10) 1 Yuliya Levchenko 1.95; 2 Yuliya Chumachenko 1.93; 3 Iryna Gerashchenko 1.91; 4 Kateryna Tabashnyk 1.91; 5 Liliya Klintsova 1.86; HJ qualy (9) Yuliya Levchenko 1.80 1q; Iryna Gerashchenko 1.80 2q

PV (10) 1 Maryna Kylipko 4.50; 2 Yana Hladiychuk 4.20; 3 Yuliya Maksymenko 4.10

LJ (10) 1 Maryna Bekh 6.67, 2 Kristina Hryshutina 6.64; 3 Anastasiya Cheremisina 6.11; LJ qualy (9) Maryna Bekh 6.44 1q; Kristina Hryshutina 6.29 2q; Yuliya Firsova 6.08 3q

TJ (119 1 Olha Saladukha 13.85; 2 Ruslana Tsyhhotska 13.61; 3 Katerya Popova 13.47; 4 Anna Krasutska 13.34; 5 Tetyana Holovchuk 13.04

TJ qualy (10) Olha Saladukha 13.61 1q; Ruslana Tsyhotska 13.23 2q; Kateryna Popova 13.20 3q

SP (10) 1 Olha Holodna 16.07; 2 Viktoriya Klochko 15.87; 3 Svitlana Marusenko 15.80; 4 Tetyana Kravchenko 15.50

Pentathlon (9) 1 Alina Shukh (99) 4.472p (8.88; 1.85; 13.48; 6.05; 2.16.47); 2  Rimma Hordiyenko 4.323p (8.55; 1.85; 13.17; 5.96; 2.29.42); 3 Iryna Rofe-Beketova 4.113p (8.63; 1.76; 13.40; 5.88; 2.35.17); 4 Asya Bardis 3.988p (8.84; 1.73; 11.53; 5.44; 2.18.80)

No comments:

Post a Comment

RunBlogRun